KULYAS : LANETİN BEDELİ
Yer: DAMLATAŞ (0242 515 21 69)

Yönetmen: Yunus Şevik
Oyuncular:
Halil Kumova, Kübra Kılınçkaya, Nurdan Paksoy, Gizem Tan, Can Yavuz
Tür: Korku
Yapım Yılı: 2019 (91 dk)
Vizyon Tarihi: 10 Mayıs 2019 Cuma
Senaryo: Esma Şevik, Mustafa Miraç Kaya
Yapımcı Firma: Dras Film
Yapım Ülkesi: Türkiye
Orijinal Dil: Türkçe
Dağıtıcı Firma: Bir Film

FRAGMAN

Filmin Konusu

Yunus Şevik/te/in yönettiği Kulyas: Lanetin Bedeli, fotoğraf çekmek için gittikleri köyde, Kulyas cin kabilesinin vahşetiyle mücadele etmek durumunda kalan gençlerin hikâyesini anlatıyor.
Yüzyıllar önce büyücü Potifar tarafından hapsedilen Kulyas kabilesinin cinleri insanoğlunun hırsı yüzünden yıllar sonra serbest kalmıştır. Cin kabilesinin lideri Mureh insanlarla bedeli ağır olan bir anlaşma yapar. Anlaşma karşılığında her yıl bir insan kurban alacak ve aldığı bedeni kullanarak insana dönüşebileceklerdir. Fakat aldıkları bedenlerle birlikte insanoğlunun hırsını da almış olurlar.

Aradan geçen zamanda aldıkları canlara doymayan Mureh yeni kurbanlarını beklerken Anıl, Görkem, Beyza ve Defne adında dört genç düzenlenen ödüllü fotoğraf yarışması için Mureh’in yaşadığı deli gelin kasabasına gelirler. Tarif edilen oteli bulamayınca köyün hocası Kanber hoca gençleri misafirhaneye yerleştirir. Artık gençler için kabus dolu bir serüven başlamıştır çünkü içlerinden birisi köyün soyundan gelmektedir ve gençler olacaklardan habersizlerdir. Bir kısır döngünün içerisine düşen gençler köyün sınırlarını zorlayarak cinlerin vahşetinden kurtulmaya çalışacaklardır.

Damlataş Sineması (0242 513 26 71)

Alanyum Sineması (0242 515 21 69)